Czy wysypka na plecach ma związek z tatuażem na plecach?

Dzień dobry. Mam tatuaż na plecach, a teraz zaczęło mnie wysypywać. Wyskakują mi duże czerwone pryszcze i mniejsze takie w kolorze skóry, ewentualnie delikatnie czerwone. Te większe niektóre rozdrapałam i zostały ślady. Robię peelingiem, myję plecy mydłem, ale czy mogę stosować jakąś maść z apteki bez recepty, która nie wybieli mi tatuażu np., a wysuszy pryszcze? Teraz mam ich mnóstwo po zimie, wyskakują również na ramionach. Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem i chcę spróbować jakiś łagodniejszych maści i ewentualnie jak to nie pomoże udać się do dermatologa. Proszę o poradę.

Dzień dobry, proszę osobiście skonsultować się ze specjalistą kosmetologiem i/lub dermatologiem aby ocenić zmiany i ustalić przyczynę. Jeśli na plechach występują zmiany trądzikowe proszę nie stosować peelingu ponieważ będzie on roznosił bakterie, co zaognia stan trądzikowy.
Pozdrawiam serdecznie