Czy wytrysk wsteczny wpływa na płodność?

Witam! Jestem po operacji usunięcia guza jądra lewego III stopnia. Miałem 5 cykli chemioterapii, po których stwierdzono, że muszę mieć usunięte węzły chłonne, na co oczywiście się zgodziłem. Operacja jak wiadomo jest bardzo poważna i niestety są po niej stałe komplikacje. U mnie został uszkodzony nerw i mam wytrysk wsteczny, oczywiście jest to bez znaczenia, bo jestem już zdrowy i cieszę się życiem! Czy fakt, że mam właśnie wytrysk wsteczny, uniemożliwia mi zapłodnienie? Pozdrawiam, Robert 32 lata
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji wytrysk wsteczny może zdecydowanie utrudniać zapłodnienie. Jeśli wytrysk wsteczny nie poddaje się w żaden sposób leczeniu farmakologicznemu, to w przypadku zamiarów prokreacyjnych może być konieczne stosowanie metod pomocniczych. Może okazać się konieczne pozyskanie nasienia z pęcherza i następnie wykonanie inseminacji.

Nie można zdecydowanie wykluczyć możliwości zapłodnienia, gdyż w cewce podczas stosunku i ejakulacji mogą znajdować się niewielkie ilości nasienia, a przez to naturalnie może dojść do ich kontaktu z drogami rodnymi partnerki.

Redakcja abcZdrowie.pl