Czy wzrost wyniku PDW świadczy o ciąży?

Witam. Jestem w ciąży w 20 tygodniu. Odebrałam dziś wyniki krwi wszystko w normie oprócz PDW moje wynosi 17,5 a norma max 17, i P-LCR moje 44,0 a norma max 43. Czy jest to powód do zmartwień, czy wzrost tych czynników powoduje ciaza ?

Renata GrzechociĹska

Pojedyncze parametry są niediagnostyczne należy je odnosić do całej morfologii jeśli pozostałe wyniki są w normie. Nie ma powodów do niepokoju. Ich wzrost niekoniecznie musi być spowodowany ciążą.