Czy WZW ma wpływ na poziom GGTP?

Witam. mam pytanie odnośnie poziomu GGTP, który u mnie wynosi 200, mam WZW B, ASPAT, ALAT podwyższone, DNA HBV-poziom wiremii 2308, zdarza się nieraz jakieś piwo, czy WZW ma wpływ na poziom GGTP, słyszałem, że wysokie GGTP występuje u osób nadużywających alkohol, ( dużo palę ). prosze o odpowiedź i zgóry dziękuję

Magdalena Mroczek

Najprawdopodobniej wysokie GGTP jest w Pana przypadku spowodowane WZW.