Czy z ciążą wszystko jest dobrze?

Witam z moja narzeczoną staralismy się o dziecko w końcu się udało ale nie miała żadnych nudności i wymiotów w końcu wybrali smyczkowy się do ginekologa ginekolog stwierdził 6lub 7 tydzuen ale nie bilo serduszko stwierdził że do szpitala albo usunięcie i stwierdzilismy że poczekamy i trzy dni po wizycie zaczęła mieć nudności i wymiotowac a do wizyty kolejnej mamy 3 dni i czy jak są nudności i wymioty czy to jest dobry znak że serduszko bije

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety około 6.-7. tygodnia ciąży bicie serca zarodka powinno być wykrywalne na USG, trudno więc w tym momencie podważać kompetencje ginekologa, który kategorycznie orzekł o konieczności terminacji ciąży.

Być może odpowiedzi naszych ekspertów na te pytania okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-bicia-serca-zarodka-w-7-tygodniu-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-akcji-serca-zarodka-czy-jest-szansa-ze-serduszko-zacznie-bic.

Dolegliwości ciążowe mają związek z nadprodukcją hormonów ciążowych, w tym gonadotropiny kosmówkowej i niestety mogą się utrzymywać nawet przez pewien czas po poronieniu.

Być może zainteresuje Pana także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Natomiast oczywiście ponowienie badania USG po upływie kilku dni jest jak najbardziej wskazane, a wręcz konieczne – pozwoli to na upewnienie się, że nie doszło do żadnego przeoczenia ani pomyłki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.