Czy z częściowym uszkodzeniem więzadła mogę grać w piłkę?

Czy z czesciowym uszkodzonym wiezadlem moge grac w pilke ? Jesli tak czy potrzebuje jakis stabilizator ? I po jakim czasie od czesciowego usuniecia lakotki moge wrocic do gry ?

Po częściowym usunięciu łąkotki musi dojść do wygojenia tkanek, a potem trzeba odzyskać pełną sprawność. Czas powrotu do sportu uzależniony jest od wystąpienia tych dwóch warunków jednocześnie. Obecnie uważa się, że częściowa niewydolność więzadeł krzyżowych przyspiesza wystąpienie zmian przeciążeniowo-degeneracyjnych zwłaszcza u osób aktywnych fizycznie. Pozdrawiam