Czy z lekiem Biofenac (lek na stany zapalne stawów) można spożywać alkohol?

Witam. Czy z lekiem Biofenac (lek na stany zapalne stawów) można spożywać alkohol ? Lub czy jeśli przyjąłeb lek o godz 11 rano to czy wieczorem 18-20 będę mógł wypić alkohol ? Jest majówka i dlatego takie pytanie. Proszę o odpowiedź dziękuję.

Lek. Wojciech Zygmunt

Odradzam spożywanie alkoholu, gdy przyjmuje się przewlekle leki, szczególnie takie, które mają duży potencjał drażnienia błony śluzowej żołądka. Jednak zdaje sobie sprawę, że praktyka różni się od teorii. Jeżeli już nie jest w stanie się pan powstrzymać od spożycia alkoholu - to z racji iż okres półtrwania tego leku wynosi ok.4 h to po ok. 8 godzinach większość leku będzie j