Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy stosując lek Polfenon można spożywać alkohol?

Witam. Mam 27 lat. Od dwóch lat biorę polfenon 150 dwa razy dziennie na dodatkowe skurcze serca. Większość tego co się dzieje z sercem myślę , że jest na gruncie nerwowym bo zdiagnozowano u mnie również nerwicę lękową. Ale moje pytanie. Czy biorąc ten lek mogę wypić alkohol? Nie mówię o strasznych ilościach ale o piwie dwóch. Dodam , że w tamtym roku wypiłam alkohol ale pominęłam przy tym specjalnie wieczorna dawkę pofenonu. Moje pytanie czy jest to w miarę bezpieczne przy tym leku?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Koronarografia

Koronarografia to zabieg kardiologiczny. Na czym on polega? Kiedy należy go wykonać u pacjenta? Na te pytania odpowiada ekspert - kardiolog dr Piotr Gryglas.

Proponuję nie spożywać ilości 2 butelek piwa , ani nie robić też przerw w zażywaniu kolejnych dawek leku (działa krótko).
Jeżeli zdarzy się okazja to zależy przyjąć, że niewielkie ilości alkoholu - 100-200ml piwa wypite pomiędzy dawkami leku nie powinny wywołać interakcji.
Dodatkowo większe ilości alkoholu mogą nasilać dolegliwości, z powodu których zażywa Pani lek.
Serdecznie pozdrawiam

0

Witam!
Przy przyjmowaniu leków nie powinno się pić alkoholu. Jednak tzw. dawka symboliczna przy odstawieniu jedne wieczornej tabletki nie powinno mieć tragicznego finału.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy