Czy stosując lek Polfenon można spożywać alkohol?

Witam. Mam 27 lat. Od dwóch lat biorę polfenon 150 dwa razy dziennie na dodatkowe skurcze serca. Większość tego co się dzieje z sercem myślę , że jest na gruncie nerwowym bo zdiagnozowano u mnie również nerwicę lękową. Ale moje pytanie. Czy biorąc ten lek mogę wypić alkohol? Nie mówię o strasznych ilościach ale o piwie dwóch. Dodam , że w tamtym roku wypiłam alkohol ale pominęłam przy tym specjalnie wieczorna dawkę pofenonu. Moje pytanie czy jest to w miarę bezpieczne przy tym leku?

Proponuję nie spożywać ilości 2 butelek piwa , ani nie robić też przerw w zażywaniu kolejnych dawek leku (działa krótko).
Jeżeli zdarzy się okazja to zależy przyjąć, że niewielkie ilości alkoholu - 100-200ml piwa wypite pomiędzy dawkami leku nie powinny wywołać interakcji.
Dodatkowo większe ilości alkoholu mogą nasilać dolegliwości, z powodu których zażywa Pani lek.
Serdecznie pozdrawiam

Witam!
Przy przyjmowaniu leków nie powinno się pić alkoholu. Jednak tzw. dawka symboliczna przy odstawieniu jedne wieczornej tabletki nie powinno mieć tragicznego finału.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.