Czy za pierwszy dzień cyklu mam przyjąć początek plamień?

Moim problemem są plamienia przed miesiączką. Cykle mam 27 dniowe regularne,kilka dni przed terminem miesiączki mam plamienia, potem 2, 3 dni normalnego krwawienia, przy tym bolą mnie plecy w dolnym odcinku. Proszę o poradę co to może oznaczać. Mój lekarz nie widzi w tym nic niepokojącego. Od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko, niestety bezskutecznie. Mam podchodzić do IUI ale niepokoją mnie te plamienia. Czy za pierwszy dzień cyklu mam przyjąć początek plamień?

Piotr Pilarski

Są to normalne krwawienia podczas cyklu. Gdy się pojawią jest to pierwszy dzień.

Pozdrawiam.