Kiedy jest pierwszy dzień cyklu przy plamieniach?

Witam. Szukałam już odpowiedzi na to pytanie, jednak opinie się różniły, przez co dalej nie jestem pewna. Chciałabym zacząć stosować (pierwszy raz) tabletki antykoncepcyjne. Na ulotce wyraźnie jest napisane, aby wziąć pierwszą tabletkę pierwszego dnia cyklu. Czy pierwszy dzień cyklu zaczyna się wraz z plamieniem czy dopiero z obfitym krwawieniem? Zaznaczę, że u mnie plamienia występują 1-2 dni począwszy od lekkich śladów zostawianych na papierze toaletowym. Z góry serdecznie dziękuję za odp

Wielce Szanowna Pani ! Proszę nie szukać dla Siebie problemu. Proszę pamiętać, iż pierwsze opakowanie tabletek nie jest gwarantem antykoncepcji - ---- - dopiero kolejne dają pewność. Reasumując , niech Pani poczeka na normalne krwawienie. Z wyrazami szacunku Marek Bulsa