Czy ząb stały i mleczak mogą rosnąć jednocześnie?

Wyrósł mi stały ząb ale za nim rośnie resztka mleczaka mam już tak od paru lat i nic złego nie zauważyłem żeby się tam działo. Ząb stały wyrósł prawidłowo i też jest wszystko dobrze. Resztka mleczaka jest krótka dlatego ciężko nią ruszać czy w jakimś stylu próbować wyrwać dlatego pytanie czy trzeba to wyrywać czy może zostawić jeśli nic złego się nie dzieje i czekać aż może aamo wyleci czy coś chciałbym obejść się z wizytą u dentysy.

Witam,
jeśli mamy do czynienia z obecnością zarówno zęba stałego jak i korzeni resztkowych zęba mlecznego zaleca się usunięcie zęba mlecznego. Pozostawienie takiego zęba skutkuje najczęściej stanami zapalnymi dziąsła w tej okolicy i utrudnioną higieną.
W rzadkich sytuacjach ząb mleczny może zagłębić się pod dziąsło.
Pozdrawiam