Stały ząb pod zębem mlecznym

Dobry wieczór!mam20 lat i moja trojka u gory to mleczak a stały ząb tkwi w dziąsle wpoprzek.co moge zrobić?

Dzień dobry,
polecam wizytę u ortodonty. Zatrzymane kły górne pozwalają się w miarę dobrze wprowadzić do łuku zębowego. Z reguły trzeba się liczyć z trochę dłuższym leczeniem. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy położenie zęba jest bardzo niedogodne, trzeba go usunąć. Pozostawienie stałego kła w szczęce i nie usuwanie zęba mlecznego ma pewną wadę. Przetrwałe zęby mleczne niestety kiedyś najprawdopodobniej wypadną. A wtedy może być za późno na ustawienie zatrzymanego kła.