Ząb mleczny w wieku 18 lat

mam problem z zębami. Jeden ząb mleczny nie chce w żadnym stopniu wypaść.. trzyma się jak stały i nie mam zamiaru go na siłę ruszać. Ale mam 18 lat i urósł wysoko w dziąśle nad nim kieł zamiast go wypchnąć. W przyszłym tygodniu idę do dentysty ale mam pytanie tutaj.. czy jest możliwość aby ten kieł który urósł tak wysoko po usunięciu mleczaka jeszcze tam wszedł w swoje miejsce? lub czy można usunąć ten kieł? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

kieł stały jest bardzo ważnym zębem nie należy go absolutnie usuwać - należy skonsultować się z ortodontą w celu wprowadzenia go do łuku - samoistnie w tym wieku już się to nie stanie, konieczny jest aparat stały
pozdrawiam
lek, lek,stom, Bogdan Jaremczuk

Rozwiązaniem jest usunięcie zęba mlecznego oraz założenie aparatu stałego ( w celu wprowadzenia do łuku kła ). Proszę w żadnym wypadku kła nie usuwać!, a skorzystać z konsultacji u ortodonty.