Czy stały ząb zejdzie na właściwe miejsce?

Prawą górną trójkę mam mleczną, stały ząb zatrzymał mi się w środku. Wszystko bylo dobrze aż do teraz, ponieważ stały ząb zatrzymany w środku zaczął wykrzywiać mi dwójkę, mam zrobione zdjęcie, ale nie wiem jak je tutaj załączyć. Chciałabym wiedzieć jakie sa szanse, ze po wyrwaniu mleczaka, stały ząb zejdzie na właściwe miejsce ?

Dzień dobry,
niestety najczęściej takie zatrzymane kły nie chcą same zejść na swoje miejsce. Odchylanie się dwójki świadczy o złym kącie nachylenia trójki. Radzę się skonsultować z ortodontą. Czasem trzeba pomóc trójce się wyrżnąć, odpowiednio umieszczonymi wyciągami (proszę się nie obawiać - to są tylko małe gumeczki). Trójka czyli kieł jest niezmiernie ważna dla zgryzu, dlatego warto zadbać, żeby mogła znaleźć się tam, gdzie powinna.