Zepsuta mleczna trójka u 24-letniej osoby

Witam serdecznie, mam dentystyczne pytanie, mianowicie mam 24 lata i strasznie zepsutą mleczną trójkę , chciałem się dowiedzieć czy jest jeszcze szansa żeby na jej miejsce urósł stały ząb, jeśli nie to co mogą mi doradzić specjaliści ?? Proszę o pomoc.

Przede wszystkim konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego w celu sprawdzenia czy jest w kości stały ząb. Jeśli nie to po usunięciu mleczaka ( o ile nie można go już wyleczyć zachowawczo ) należy rozważyć implant lub most protetyczny. Jednak bez wizyty w gabinecie stomatologicznym się nie obejdzie - konieczna jest ocena całej jamy ustnej oraz warunków w niej panujących.

Witam, powinien Pan zgłosić się do lekarza, który skieruje Pana na zdjęcie i wtedy będzie możliwa odpowiedź na pytanie, czy w kości jest brakujący ząb i jakie jest jego położenie. Czasami udaje się ściągną ząb ale to musi Pan już przedyskutować w gabinecie z ortodontą. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Wszystko jest uzależnione od obecności zatrzymanego stałego zęba w kości - trzeba to skontrolować radiologicznie i skonsultować z ortodontą. Jeśli taki ząb jest obecny, ortodonta poinformuje czy jest możliwość umieszczenia go na swoim miejscu.
W innym wypadku należy pomyśleć nad innymi rozwiązaniami. Zdecydowanie najlepszą opcją jest implant, szczególnie, że nasze kły (trójki) są bardzo ważnymi zębami jeśli chodzi o prawidłowe żucie. Możliwe jest też wykonanie mostu, jednak zwykle wiąże się to ze szlifowaniem sąsiednich zębów.
Najlepiej udać się do stomatologa na konsultację, on pomoże dobrać najlepsze możliwe w Pana przypadku rozwiązanie.