Czy kły powinny zostać usunięte?

Witam, chciałabym się poradzić w sprawie kłów. Lewy kieł wyrósł nad dwójką, drugi kieł jest zatrzymany w kości. W szczęce nie ma miejsca, więc ortodonta chce usunąć czwórki. Lewy kieł musiałby być sprowadzony do łuku w miejsce dwójki, a dwójka byłaby przesunięta w miejsce trójki. Po prawej stronie byłoby normalnie. Moje pytanie brzmi czy można po prostu usunąć kły , dla których nie ma już miejsca w łuku zamiast usuwać zdrowe zęby (czwórki) i komplikowac sobie sytuację?

Jeśli nie rozbudowuje się ortopedyczne szczęki by zmieścły się w niej wszystkie zęby i uśmiech był pełniejsze to zwykle za wszelką cenę ratuje się kły. Są one cenne z wielu względów. Pozdrawiam