Czy ząb z ropnym zapaleniem trzeba szybko usunąć?

Dobry wieczór, mam pytanie odnośnie córki, 6 lat. Ma martwego zęba, górną 4. Jakiś czas temu spuchł jej policzek, pojawił się stan zapalny, po antybiotyku i rozwiercenie zęba problem minął. Dentysta chirurg powiedział, żeby jak najdłużej tego zęba trzymać. Dzisiaj, przy tej 4 pojawił się bąbel z ropą. Jakie są możliwości ? Czy lepiej trzymać zęba który przysparza tyle kłopotów ? Jutro rano dzwonię do dentysty
KOBIETA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Jeżeli jest stan ropny to takiego mleczaka najlepiej usunąć. Oczywiście może to spowodować konieczność leczenia ortodontycznego w przyszłości ale chodzenie z ropą w dziąśle na pewno nie jest zdrowe i może uszkodzić kość i zawiązek zęba stałego.