Czy zabieg karboksyterapii w skórę głowy może doprowadzić do wylewu albo martwicy skóry?

Czy zabieg karboksyterapii w skórę głowy może doprowadzić do wylewu albo martwicy skóry. Dzisiaj byłam na konsultacji i powiedziano mi że w tym gabinecie nie robią tegi typu zabiegów bo to bardzo niebezpieczne. Na stronach czytam że to bardzo skuteczna i dość bezpieczna terapia na wypadanie włosów. Będę wdzięczna za pomoc bo po serii mezoterapii w sumie 10 zabiegów wykonywanych raz na tydzień nie widzę znaczącej poprawy i szukam alternatywnego zabiegu. Basia

Bardzo skutecznym zabiegiem na skórę głowy jest również mezoterapia igłowa skóry głowy.

Witam
Zabiegi karboksyterapii wykonywane przez odpowiednio przeszkolony personel medyczny na dobrym sprzęcie są jednym z najbardziej bezpiecznych i skutecznych zabiegów. Bywa, że po ukłuciu pojawi się siniak i delikatny obrzęk, ale nie ma możliwości powstania opisanych przez Panią powikłań. Karboksyterapia jest zresztą jedną z metod leczenia martwicy.
Jest napradę bardzo skuteczna w leczeniu wypadania włosów zwłaszcza w połączeniu z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym.
Pozdrawiam

Karboksyterapia skóry głowy ma za zadanie głównie poprawienie ukrwienia tej okolicy. Nie jest to metoda niebezpieczna. Natomiast ze względu na fizjologię rozwoju włosa na pierwsze efekty trzeba czekać przynajmniej 3 miesiące. Alternatywnie można robić mezoterapię preparatami do tego przeznaczonymi (np. Dermaheal HL, Hair Filler, etc.) lub osocze bogatopłytkowe.