Czy zabieg koronografii jest dla mnie bezpieczny?

Dzien dobry. Mam 77 lat wiele chorob, nadcisnienie, niewydolnosc serca z migotaniem przedsionkow zylaki i rane otwarta na podudziu lewej nogi. mam miec zrobiona koronografie i zalozenie stentow. czy ten zabieg jest dla mnie bezpieczny? prosze o odpowiedz . dziekuje.

Generalnie radzę porozmawiać z lekarzem, który zaleca to badanie. Koronarografia jest badaniem inwazyjnym i niesie ze sobą ryzyko powikłań ze śmiercią włącznie. Jeśli alternatywą tego badania jest zawał serca i ciężka niewydolność krążenia lub śmierć z tego powodu to korzyści na pewno przewyższają ryzyko. W innym przypadku decyzja jest dyskusyjna.