Czy koronarografia nie będzie zbytnim obciążeniem dla serca?

Mam 39 lat, jestem po dwóch zawałach serca +2 stenty. Czy moje serce to wszystko wytrzyma? Bardzo się boję 3 koronarografii, po 10 dniach wyrwania zębów i znów wrócenie na 2 etap koronarografii celem włożenia stentu. Czy to nie zaduże obciążenie dla serca, w tak krótkim czasie?
39 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Koronografia jak każdy zabieg inwazyjny wymaga szczegółowego przygotowania i rozważenia wskazań i przeciwwskazań jego przeprowadzenia. Oczywiste jest bowiem, że jak każdy zabieg w medycynie wiąże się z występowaniem powikłań.
Do pełnego poglądu na Pana sytuację, niezbędna jest ocena Pana obecnych dolegliwości, wywiadu chorobowego, w tym przeprowadzonych zabiegów, analiza badań dodatkowych, głównie badania EKG oraz przyjmowanych leków.
Niestety Pana post nie zawiera żadnej z tych informacji. Proszę jednak zaufać lekarzowi prowadzącemu. Jeżeli zakwalifikował Pana do ponownego zabiegu, nie mam podstaw do podważania zdania kolegi.

Pozdrawiam.