Czy te siniaki mogą znaczyć jakeis uszkodzenie?

Mam 60 lat 25 maja miałam robiona koronografie zrobily mi sie duze wylewy to znaczy siniaki ale po malu sie wchlaniaja ,ale za to bol jest duzy nie moge calkiem wyprostowac reki ani wykręcić. Czy tak duże śliniaki od nadgarstka do prawie pod pachą czy może to być coś uszkodzone .Czy te byle wystąpią. Dziękuję

Dzień dobry,

Zapewne przyjmuje pani leki rozrzedzające krew (acard, polocard, plavix, clopidogrel, xarelto, itp.). Z tego powodu krew gorzej krzepnie, a naczynia goją się wolniej. Dlatego prawdopodobnie po nakłuciu tętnicy podczas koronarografii, doszło do powstania krwiaka / siniaka w miejscu nakłucia. Jeśli jest niewielki i nie tętni, to nie stanowi powodu do niepokoju. Niemniej taki krwiak może wchłaniać się bardzo długo.

W Pani przypadku wydaje się, że krwiak jest duży, ponieważ utrudnia ruchy ręką. Zalecam owinięcie całej ręki bandażem elastycznym od nadgarska do pachy, by wywołany w ten sposób ucisk przyspieszył wchłanianie krwiaka. Ponadto warto rozważyć wykonanie badania USG u chirurga naczyniowego, żeby ocenić jak duży jest krwiak oraz czy nie doszło do uszkodzenia naczyń.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl