Gdzie się zwrócić o pomoc w przypadku mamy?

Witam moja mama (54l ) kilka miesięcy temu przeszła pierwszy zawala. Lekarze poinformowali ze ma zaawansowana miażdżycę a jej żyły są tak zniszczone jak 80 letniej kobiety. Mama czuje się lepiej chociaż często w nocy ma duszności, powoli wraca do normalnego funkcjonowania ale zaczęły robić sie jej krwiaki/ sińce na nogach i rękach lekarz Powiedział ze pękają Jej żyły ale co robić ? Jak pomoc ? Gdzie się zwrócić ? Czy zaprzestać aktywności fizycznej na jakiś czas ?

Dzień dobry,

Miażdżyca dotyczy tętnic. Żyły i ich pękanie to oddzielny problem. Może to być związane z przyjmowaniem leków hamujących krzepnięcie krwi (np. Polocard, Acarad, Pradaxa, Xarelto, Clopidogrel, itp.), niedoborami witamin i mikroelementów lub niedoborem płytek krwi. Niestety leczenie pękających naczynek jest trudne i rzadko możliwe. Na szczęście nie zagraża to zdrowiu ani życiu.

Warto włączyć terapię lekami poprawiającymi kondycję układu żylnego takimi jak Vessel Due czy Cyclo-3-Fort.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl