Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewydolność żylna a zawał serca

Witam mam pytanie mój tata trzy tygodnie temu miał zawał serca,po koronografii wyszedł na piąty dzień ze szpitala.8 lipca pojechała z nim do lekarza rodzinnego ponieważ wydawał mi się spuchnięty okazało się że lekarz rodzinny stwierdził ostrą niewydolność.Po wszystkim założyli mu cewnik i do dziś go ma,ale martwię się ponieważ wraz z moczem pokazuje się krew,której jest bardzo duże po podaniu leku CYCLONAMINE 250 MG trzy razy po dwie na moment jest lepiej.Ale martwię się czy to normalne?
MĘŻCZYZNA, 72 LAT ponad rok temu

Co to są by-passy?

Pomostowanie aortalno-wieńcowe, czyli inaczej by-passy, to operacyjna metoda leczenia chorób serca, najczęściej choroby wieńcowej. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, gdyż jest to zabieg, któremu coraz częściej zostają poddane osoby posiadające problemy ze sercem.

Po koronarografii prawdopodobnie ojciec ma wstawiony stent (przynajmniej jeden) Aby nie doszło do kolejnego zawału musi dostawać leki przeciwkrzepliwe dla utrzymania stentu. Mając cewnik moczowy może się pojawiać krwisty mocz (bo bierze leki przeciwkrzepliwe). Należy co jakiś czas kontrolować poziom hemoglobiny. Chyba że krwiomocz jest bardzo obfity, wówczas należy skonsultować się z lekarzem urologiem.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy