Bolesność klatki piersiowej a zawał serca

Witam, ojciec ma 54 lata. Jakoś tydzień temu obudził się w nocy z dusznościami i bólem w klatce piersiowej. Wczoraj poszedł do szpitala na oddział kardiologiczny, wybadali go i stwierdzili, że to był zawał. Czy jeśli zmieni tryb życia, zacznie aktywniej spędzać czas i zdrowiej się odzywać to szansa kolejnego zawału zmaleje? Czy w ogóle pierwszy zawał ma wpływ na to, czy wystąpi kolejny? Z góry dziękuję za odpowiedź

Renata GrzechociĹska

Oczywiście wskazana jest zmiana stylu życia jeśli do tej pory tata o siebie nie dbał pod tym kątem. Tego czy wystąpi kolejny zawał nie da się przewidzieć.