Czy zabiegi laserem wyleczą całkowicie trądzik?

Wiem, że takie pytanie już wcześniej padło, ale ja zadam je po raz kolejny, ponieważ Pani Doktor nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi - tak lub nie. W moim przypadku niestety na nic się zdało wydanie naprawdę dużych pieniędzy (dodam, że mam 17 lat, więc to nawet nie są moje zarobione pieniądze), zabiegi laserem  nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Lekarz wykonał mi 3 zabiegi, a każdy z nich oscyluje w granicach 300-600 zł (zależy od gabinetu dermatologii estetycznej), obiecując, że na pewno po pryszczach nie będzie ani śladu. Zresztą przy każdym zabiegu obiecywał mi to samo. Najbardziej zależało mi na pozbyciu się podskórnych wyprysków z czoła, wypukłych i bardzo widocznych, które strasznie mnie szpecą. Ponieważ lekarstwa nie uporały się z moim czołem, zdecydowałem się na zabiegi, omamiony obietnicami lekarza. Po zabiegu rzeczywiście po pryszczach ani śladu, ale efekt utrzymuje się do tygodnia czasu, potem WSZYSTKO WRACA ! Jak przestaniecie wykonywać zabiegi, pryszcze wrócą. Trzeba by było chyba wykonywać je co tydzień, ale nie wiem czy kogokolwiek na to stać. Wydałem przeszło 1000 zł, problemu się nie pozbyłem. Co mam zrobić? Prosić o zwrot pieniędzy?

Witam serdecznie.

Niestety w medycynie rzadko można jednoznacznie odpowiedzieć na pytania o leczenie, do końca nigdy nie wiadomo jaka będzie reakcja organizmu czy to na stosowane leki czy zabiegi. Dlatego proszę nie oczekiwać jasnej odpowiedzi tak albo nie , bo nie można przewidzieć jak będzie w danym przypadku.

Zabiegi najczęściej wykonywane są w seriach, czyli kilka powtarzanych po sobie zabiegów. Często serie wymagają powtarzania, średnio raz lub dwa razy w roku.

O kontynuacji leczenia i ilościach planowanych zabiegów musi Pan porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym leczenie.

Polecam jeszcze artykuł zamieszczony na naszym portalu:
http://portal.abczdrowie.pl/terapia-laserowa.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.