Czy zakażenie wirusem HIV wyszłoby w badaniu klinicznym?

Dzień Dobry Czy jeżeli byłbym zakażony wirusem HIV od około 2 lat, to czy wyszłoby to zakażenie w badaniu klinicznym w którym biorę udział od 3 lat (podają mi remicade). W badaniu pobierają mi krew do różnych badań ale nie wiem czy akurat pod HIV. Bardzo proszę o odpowiedź.

Zalezy to od wymogów protokołu badania. Obecnie w wiekszości badan wykonuje siętakie badania, jednak nie we wszystkich. proszę swobodnie zapytac lekarza, czy takie badanie było robione. ma Pan prawo byc ciekawy pop prostu.