Czy zalecane jest profilaktyczne odrobaczanie u dziecka?

Ostatnio w przedszkolu mojego dziecka stwierdzono owsicę u kilkorga dzieci. Ze strachu poszłam do lekarza z moją córką. Lekarz nie stwierdził symptomów owsicy, ale polecił mi profilaktyczne odrobaczenie? Czy to dobry pomysł? Wydaje mi się to jednak zbyt drastyczną rzeczą dla 4-letniego dziecka. Proszę o pomoc

Dzień Dobry Pani,

Byłabym "za" pod warunkiem tylko naturalnej i bezpiecznej metody...

Z przesłaniem radości dla Pani i Córeczki,

irena.mielnik.madej@gmail.com