Czy zamiast proszków mogę pić magnez wysoko przyswajalny w formie tabletek musujących?

Mam problem z połykaniem leków, tych dużych i kapsułek. Leczę teraz tężyczkę magnezową. Czy zamiast proszków mogę pić magnez wysoko przyswajalny w formie tabletek musujących?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że tak ale proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego aby móc odpowiednio zmodyfikować dawkę takiego preparatu.

TAK tabletki można kruszyć i rozpuszczać
Każdy magnez wchłania się tak samo ( biernie) żaden "wysoko"
Tężyczka wymaga badań i leczenia skojarzonego.
Badania: Krew - wapń, magnez, potas, fosforany. Dobowa zbiórka moczu na wapń i magnez ( proszę zapisać dawki wszystkich leków w tym dniu )
+/- inne badania po ocenie wymienionych badań przez Lekarza.
Leczenie: suplementacja mineralna ( doustna lub dożylna ) +/- lek przeciw depresyjny ? przeciw lękowy ?