Czy zanik plamki żółtej da się wyleczyć?

Zanik żółtej plamki u mojej mamy, jest ona niewidoma od 20 lat /- czy w tych czasach jest już coś u nas w Polsce lub też za granicą co mogło by pomóc? :(

Witam.
Niestety nie ma aktualnie takiej możliwości ,żeby wyleczyć zanik żółtej plamki. Jednak prowadzone są doświadczenia w USA nad zastosowaniem komórek macierzystych w leczeniu żółtej plamki.
Pozdrawiam