Czy zapalenie żołądka to choroba na zawsze?

Witam serdecznie. Mam 29 lat, 4 lata temu lekarz zdiagnozował u mnie zapalenie żołądka, dostałam antybiotyki oraz poinformował mnie że jest to "choroba nawracalna". Od trzech lat mieszkam w UK i faktycznie co rok mam to zapalenie. Ale cały czas mnie zastanawia czy to jest prawda? Czy już do końca życia będę się męczyła z tą chorobą?

Wszystko zależy od tego, na jakiego typu zapalenie żoładka Pani choruje. Typ zapalenia powinien być określony na podstawie wyniku badania histopatologicznego wycinków pobranych podczas gastroskopii. Niektórych zapaleń żoładka nie da się całkowicie wyleczyć ( na przykład zapalenia zanikowego) , a inne na przykład wywołane przez zakażenie Helicobacter pylori poddaja sie łatwo leczeniu antybiotykami.