Czy zastosować antybiotyk po ugryzieniu kleszcza?

Witam, mojego czteroletniego synka ukasil kleszcz, tak niefortunnie w głowę, że był praktycznie niewidoczny przez ponad 48 h lub dłużej. Po prostu nie wiem. Po wyciągnięciu oddałam kleszcza do laboratorium, gdzie stwierdzono antyciala borelia spp.lekarz pozostawił nam decyzję co do podania antybiotyku, ale przepisal go. Powiedzial , ze zarazenie kleszcza nie oznacza zakażenie dziecka. Ja jednak mam obawy bo kleszcz przebywal dlugo w skórze dziecka. Czy w tym przypadku antybiotyk jest wskazany i dlugo

Lek. Tomasz Budlewski

Jest dokładnie tak jak powiedział dr badający. Ew proponuje udac się na konsultacje do innego pediatry