Co robić po ugryzieniu przez kleszcza?

Dzień dobry, moją 1,5 roczną córkę ugryzł w głowę kleszcz - znaleźliśmy go prawdopodobnie dopiero po około dobie od wgryzienia. Wynik badania kleszcza wskazał, że niestety był on nosicielem boreliozy. Żadne objawy nie wystąpiły, pediatra jednak zaleciła profilaktycznie anktybiotyk, który przyjmujemy. 4 dni temu odkryłam jednak powiększony węzeł chłonny na potylicy, blisko miejsca ugryzienia. Od ugryzienia minęło 2 tygodnie, antybiotyk bierze od 7 dni i ma zalecony na kolejne 7. Czy taki objaw jest niepokojący i powinnam się skontaktować z lekarzem? Czy to normalna reakcja na ukąszenie, czy powinnam skonsultować się z lekarzem przed zakończeniem antybiotyku?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku warto jednak skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który oceni stan dziecka i będzie mógł stwierdzić jak powinno wyglądać dalsze leczenie.