Czy zaszłam w ciążę po pominięciu pierwszej tabletki z opakowania?

Witam! Od niemalże roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj zapomniałam o pierwszej tabletce z opakowania po 7-dniowej przerwie, dodam że podczas tej przerwy odbył się stosunek. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Czy podczas najbliższych 7 dni jest konieczne dodatkowe zabezpieczenia? Bardo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie! Wydłużenie przerwy niestety ma znaczący wpływ na skuteczność antykoncepcji. W obecnej sytuacji, konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez minimum 7 dni. Ze względu na stosunek mający miejsce w trakcie 7-dniowej przerwy wskazane byłoby kontrolne wykonanie testu ciążowego. Proszę pamiętać, że domowe testy ciążowe należy wykonywać nie wcześniej niż 14 dni po zbliżeniu.
Pozdrawiam