Czy zatrucie witaminą A ma wpływ na poziom bilirubiny we krwi?

Zatrucie witaminą A a wysoki poziom biliburiny w krwi.Dzień dobry przez 3 tygodnie zażywałem witaminę A w dawkach łącznie 360000 IU max 40000 IU dziennie.Po zaprzestaniu jej zażywania ( 10 dni temu)straciłem apetyt ,pojawiło się wyższe ciśnienie krwi ,zaparcia .Biliburina wyszła 42umol/dl przy normie do 17 we krwi.Czy ta sytuacja powinna się unormować po dłuższej odstawce witaminy A (2 miesiące)?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna diagnostyka internistyczna, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego.