Czy zawroty głowy i zmęczenie ma związek z stosowaniem leku Pregabalinę?

Choruje na uogolnione zaburzenia lękowe i wskutek nasilenia lękow nie mogę normalnie funkcjonować. Chodzę też na terapię. Psychiatra przepisal mi pregabalinę. Wzięłam na razie dwie tabletki 75 mg i czuję okropne zmęczenie oraz zawroty głowy. Na codzień też mam takie objawy ale czy jest możliwe, że ten lek je nasila? Po jakim czasie skutki uboczne mijają? Czy grożą mi upadki przez zawroty głowy? Po jakim czasie można ocenić czy lek działa? Dziękuję za odpowiedź.

Przez kilka pierwszych dni stosowania pregabaliny mogą występować opisywane przez Pania objawy, po kilku-kilkunastu dniach powinny zmniejszyć się lub ustąpić. Efekt działania pregabaliny można ocenić po 3-5 tygodniach.

Witam!
Po dwóch tabletkach nie można się wypowiedzieć co do działania leku. Choroba podstawowa może dawać takie objawy i w związku z brakiem jeszcze działania leku zmęczenie nie ustąpiło. Leki stosowane przy leczeniu zespołów lękowych zaczynają zazwyczaj działać po 2-4 tygodniach, Czasem jeszcze dłużej trzeba czekać.
Cierpliwości i powodzenia
W. Łuczkowski.