Czy zawroty głowy mogą wystąpić na tle nerwowym?

Witam jak sobie poradzic z zawrotami głowy i uczuciem bujania sie podejrzewam ze to na tle nerwowym

Dzień dobry. Objawy somatyczne mogą pojawić się w konsekwencji zaburzeń funkcjonowania psychologicznego. Jednak zwykle diagnostyka polega na wykluczeniu przyczyn medycznych. Jeżeli wykonała Pani taką diagnostykę i lekarz potwierdza, że nie ma to podłoża np. hormonalnego lub niedoboru witamin itp., zachęcam do umówienia się na konsultację psychologiczną. Warto podnieść swoje kompetencje w zakresie radzenie sobie ze stresem, organizacji czasu. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią
Pani objawy mogą wskazywać na zanurzenia nerwicowe,
jednak przede wszystkim należy najpierw wykluczyć
inne choroby o podobnym obrazie klinicznym.
Warto skonsultować problem z lekarzem rodzinnym i/lub z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną.
Jeżeli zostaną wykluczone zmiany organiczne, które wyjaśniałyby
przyczynę zawrotów głowy, wskazane jest podjęcie psychoterapii,
która jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem rodzinnym aby zastanowić się nad dalszą formą pomocy. Pozdrawiam serdecznie