Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam,
Zdarza się, że zawroty głowy towarzyszą nerwicy, stanom lękowym i depresji. Przyczyną zawrotów głowy może też być niedotlenienie i stres. Jednak gdy zawroty głowy przydarzają się często, trzeba skontaktować się z lekarzem, gdyż mogą być one sygnałem bardzo różnych problemów, np. cukrzyca, uszkodzenia różnego rodzaju struktur układu nerwowego odpowiedzialnych za utrzymanie równowagi, zmiany w szyjnym odcinku kręgosłupa.
W Pani przypadku konieczna jest wizyta u lekarza w celu postawienia diagnozy. Na początek proponuję konsultację z neurologiem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną i zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem lub laryngologiem. W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma ich charakterystyka, ,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby, przyjmowane leki itd itd...
Zawroty głowy podczas pionizacji wymagają sprawdzenia ciśnienia krwi i często diagnostyki internistycznej.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy