Czy zażycie tabletki Escapelle mogło spowodować zaburzenie cyklu miesiączkowego?

Witam, mam 23 lata. Z 31 na 1 stycznia doszło do stosunku, niestety prezerwatywa pękła. W 13 h od stosunku zażyłam Escapelle, póżniej odziwo dostałam okres. Okres był bardzo nietypowy, brzuch mnie nie bolał (jak to boli zawsze) i trwał od 1-8 stycznia. Teraz spodziewam się okresu ale nie ma. Prosze mi powiedziec czy zażycie Escapelli moglo spowodowac zaburzenia w cyklu ? dodam również że wykonałam aż 4 testy ciążowe i wszystkie wykazały że nie jestem w ciąży. Co w takim razie może mi dolegać??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaburzenia miesiączkowania mogą być spowodowane zastosowaniem Escapelle. Nie można wkluczyć innego podłoża dolegliwości. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.