Czy zażywanie amfetaminy przez mężczyznę ma wpływ na przyszłe potomstwo?

Witam serdecznie. Mój partner zażywa ok. raz w miesiącu amfetaminę. Czy to będzie miało wpływ na płód jeśli zaszłabym w ciążę? I jeszcze jedno pytanie: ile czasu trzeba odczekać jeśli on przestałby to brać, żeby móc bezpiecznie zacząć starać się o dziecko? Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przewlekłe stosowanie amfetaminy może mieć niekorzystny wpływ na męską płodność. Istnieje wiele danych określających wpływ używania amfetaminy przez matkę na przebieg ciąży - jest on związany z komplikacjami położniczymi (anemia u matki, niska waga urodzeniowa dziecka, poród przedwczesny). Brakuje natomiast danych naukowych określających wpływ zażywania amfetaminy przez ojca na zdrowie jego potomstwa.

Z pozdrowieniami.

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Tak, palenie papierosów,picie alkoholu i wszelkie inne używki, w tym amfetamina, mają ogromny wpływ na płód i zdrowie dziecka. Proszę wykonać wszelkie badania po których lekarz będzie mógł określić ile czasu trzeba odczekać i jakie ewentualne kroki podjąć w celu leczenia szkód jakie zostawiła po sobie amfetamina.

Pozdrawiam.