Czy zażywanie tabletek antykoncepcyjnych może być przyczyną nadmiernej wilgotności?

Witam! Mam 23 lata i jestem kobietą. Przyjmuję taletki antykoncepcyjne od 6 lat. Dotychczas wszytko było w porządku, ale od paru miesięcy, współżyjąc z moim partnerem, zauważyliśmy, że jest "za mokro". Dla niektórych może nie jest to problemem, ale ja nie odczuwam już takiej satysfakcji ze współżycia, jak kiedyś. Myślę, że jemu również to przeszkadza. Nie wiem, czy przyjmowanie tabletek może byś przyczyną tej nadmiernej wilgotności, czy może jest to spowodowane czymś innym? Można jakoś temu zaradzić?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Antykoncepcja hormonalna może raczej powodować suchość pochwy... Poza tym, jeśli zażywa Pani pigułki od 6 lat, a nadmierna wilgotność pojawiła się kilka miesięcy temu, to dlaczego sądzi Pani, że to wina akurat pigułek? Być może przytrafiła się Pani jakaś infekcja dróg rodnych lub nadżerka. Stany te powodują wzmożone upławy. Do wzmożenia wydzielania śluzu przyczynić się mogą także reakcje psychiczne (czy ostatnio zaszły jakieś zmiany w Pani życiu?). Myślę, że warto wybrać się do ginekologa.

Pozdrawiam!