Czy nieregularne przyjmowanie tabletek może doprowadzić do ciąży?

Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne i regularnie współżyję, tylko mam tak roztrzepany charakter, że nie biorę ich codziennie, nawet o stałej porze. Próbowałam wielu przypomnień w telefonie, na ławie, kartkę na lusterku, jednak to nie trwało długo i mam rozchwiane godziny przyjmowania. Czy nieregularne godziny brania mogą doprowadzić do ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeśli nieregularność w przyjmowaniu pigułek waha się w granicach kilku godzin to nie ma obniżenia skuteczności działania leku. Jeśli dochodzi do częstego pomijania pigułek lub przyjmowania ich ze sporym opóźnieniem wtedy zwiększone ryzyko ciąży występuje. Należy wtedy stosować dodatkową metodę antykoncepcji np. prezerwatywę.