Czy zażywanie tabletek antykoncepcyjnych może wpływać na temperaturę ciała?

Dzień dobry, mam 17 lat i zażywam już drugie opakowanie tabletek i chciałabym się dowiedzieć czy mogą one wpływać na temperaturę ciała tzn. raz jest mi bardzo zimno raz bardzo gorąco, mam problemy od kilku dni z żołądkiem. Czy to coś poważnego?? Przed rozpoczęciem antykoncepcji robiłam badania krwi i moczu i były dobre, dlatego nie wiem co się dzieje i czy mam się udać do lekarza. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych temperatura ciała może być nieco podwyższona. Przy takich objawach jak naprzemienne uczcie zimna i gorąca powina  Pani kontrolować temperaturę ciała. Być może przyczyna Pani dolegliwości leży gdzie indziej. Gdyby wahania temperatury ciała były bardo duże konieczna będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.
Jeżeli chodzi o zaburzenia żołądkowe mogą być one wynikiem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych lub infekcji. W tej kwestii również warto zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam