Podwyższona temperatura ciała - czy powodem może być stosowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Mam 20 lat. Od około pół roku borykam się z problemem podwyższonej temperatury ciała - wynosi ona około 37 stopni. Jest to dla mnie okropnie uciążliwe, ponieważ moja ,,naturalna'' temp. ciała wynosiła zawsze ok. 36.3 stopnia. W podobnym okresie, pół roku temu, trafiłam do lekarza z podejrzeniem zapalenia przydatków, niemniej jednak z czasem lekarz zmienił diagnozę i mam podejrzenie endometriozy - na razie jednak nic nie wiadomo, póki co od dłuższego czasu muszę przyjmować z tego powodu tabletki antykoncepcyjne. Wykonałam morfologię, badania moczu i rozmaz: wszystko jest w porządku. Czy obecny stan podgorączkowy może być spowodowany przyjmowaniem owych tabletek? Jeśli nie, to jakie badania powinnam jeszcze wykonać, by znaleźć przyczynę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Przy przyjmowaniu syntetycznych hormonów płciowych temperatura ciała nieco wzrasta. Dopóki przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne trudno określić, czy jest inna przyczyna podwyższonej temperatury ciała.
Pozdrawiam