Czy zdjęcie gipsu jest słuszne w tego typu urazach?

Witam, mam 25 lat w wyniku wypadku rowerowego, mam zlamana główkę kości promieniowej łokcia, w szpitalu wykonano zdjęcie i założono gips, tydzień później na wizycie u prywatnego ortopedy zdjęto mi gips, zalecono temblak, oszczedzanie ręki i rehabilitacje w domu, lekarz pokazał mi ćwiczenie na najbliższe 2 tygodnie, za 2 tyg kontrola i rehabilitacja w klinice zalecanej przez lekarza. Czy zdjęcie gipsu jest słuszne w tego typu urazach ?

Najczęstszym powikłaniem po złamaniu w obrębie stawu łokciowego jest przykurcz więzadeł. Podstawą leczenia jest jak najszybsze uruchomienie stawu celem zpobiegnięcia przykurczom. Gips i unieruchomienie to najgorsze rozwiązanie.
Jeżeli nie ma dużego przemieszczenia głowy kości promieniowej leczenie jest jak najbardziej prawidłowe ( jak najszybciej ruch )
Pozdraiwam
dr n med Maciej Goch