Czy zdrętwiałe ręce i szarpnięcia ciałem mogą świadczyć o nerwicy?

Witam . Od jakiegos czasu posiedam szereg objawow ktore wg mojego neurologa sa zdiagnozowane jako nerwica jednak od dwoch tygodni man dziwny objaw Jak by co jakas chwile cos szarpnelo mi miesniami lub zylami w roznych miejscach na ciele np plecy nogi itp. Do tego czasem budze sie w nocy bo man zdretwiala lewa dlon i palce .bardzo sie bojee ze to stwardnienie rozsiane .prosze o opowiedz co to moze byc .moj lekarza neurological stwierdzil po badaniu ze nie mam objawow stwardnienia.pozdrawiam

Witam Pana
Drętwienie rąk lub nóg może być spowodowane
stanem napięcia nerwowego przy nerwicy.
Jeżeli lekarze stwierdzili u Pana nerwicę, to zapewne
tak jest i koniecznie należy ją wyleczyć.
Objawy, które Pan opisuje czasami towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Niezmiernie ważne jest też, aby podjął Pan leczenie
nerwicy
, gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę
i jej konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

jeśli Pani lekarz neurolog sugeruje, że objawy wskazują na nerwicę, to proszę zaufać i zrobić jeszcze dodatkową diagnostykę w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz zastosować ukierunkowane leczenie, farmakoterapię - lekarz psychiatra i/lub psychoterapię jako metodę leczenia, w celu zniwelowania objawów, w związku z tym poprawi się Pani jakość życia.

Pozdrawiam serdecznie