Czy ze zdjęcia USG można określić czy zmiana w piersi jest łagodna czy złośliwa?

Witam..moja mama jakiś czas temu wyczuła guza w piersi..Lekarz tylko na podstawie zdjęcia usg i badania palpacyjnego stwierdził,że to "rak"- dokładnie użył tego slowa...nie nowotwór tylko rak..mam pytanie czy ze zdjęcia usc można określic czy zmiana w piersi jest łagodna, czy zlośliwa...czy potrzeba mammografii i badania typu biopsja?porszę o odp...jestem załamana diagnozą...:(

Ostateczne rozponanie mozliwe jest dopiero po uzyskaniu potwierdzenia biopsją. Jednak doświadczony lekarz w typowym przypadku może z dużym prawdopodobieństwem rozpoznać raka, zwłaszcza wsparty wynikiem USG i mammografii