Czy zgrubienie na piersi może mieć związek z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych?

Witam mam 25 lat około tygodnia temu na lewej piersi wyczułam guz/zgrubienie które przy dotyku boli. W ciągu dnia nie daje żadnych innych objawów, boję się że to coś poważnego. Umówiłam się już na badanie usg ale to mam zarezerwowane dopiero w następnym tygodniu. Dodam jeszcze że od 3 tygodni po raz pierwszy zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne Qlaira czy może to mieć jakiś związek?

Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.