Czy zjedzony tatar mógł spowodować zwiększenie węzłów chłonnych?

7 maja bylam na komunii i jadlam tatara, 10 dni pózniej na wyjezdzie, wyszly mi wezly chlonne, szyjne / przod i tył tez/ wyniki robione 4 razy dobre ob 3, CRP 1/ lekarz dal antybiotyk z serii ampicyliny 2000 dziennie przez 10 dni, pozniej Doxycyclinum 100mg 10 tab. i nic , /bylam na wyjezdzie po powrocie 16.06 czyli 34 dni pozniej zrobilam wyniki IGg174 , IgM 0,192, dodatnie, i teraz czym mam sie leczyc nie mialam wtedy zadnej infekcji teraz mam probl, jestem po 3 latach z nowot, in situ/ G-3/

W surowym mięsie mogły być np. T. gondii - może dać powiększone węzły chłonne.
Nie bardzo rozumiem włączenie antybiotyków w powyższej sytuacji którą Pani opisuje.