Czy zmęczenie, ból piersi i podbrzusza oraz brak apetytu mogą oznaczać ciążę?

Witam. Od paru miesiecy staramy sie z partnerem o dziecko. Mam regularne cykle po 29-30 dni z 4 dniowym krwawieniem. W zeszlym miesiacu mialam dziwne krwawienie przez 1.5 dnia. Po tygodniu zrobilam test, wyszedl negatywny. W tym miesiacu powinnam miec miesiaczke za poltora tygodnia. Jednak od tygodnia czuje sie fatalnie. Jestem zmeczony, bola mnie piersi oraz podbrzusze jak w pierwszy dzien miesiaczki, stacilam apetyt i jest mi nie dobrze. Zrobilam kolejne dwa testy, wynik negatywny. Czy mimo to moge byc w ciazy? Nigdy tak nie czulam sie w zadnym cyklu.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest raczej mało prawdopodobne aby testy dały fałszywy wynik. Czasem jeśli zbyt wcześnie wykona się test ciążowy, to wynik może być fałszywie negatywny. W takim wypadku może Pani w terminie przewidywanego okresu wykonać ponownie test.