Czy zmniejszający się ból żołądka po zjedzeniu oznacza wrzody?

Witam od ok 4 lat zmagam się z nawracającymi bólem żołądka ( np.tydzień boli, 3 miesiące przerwy) ból niekiedy jest nie do zniesienia. Dodam tez ze czasami czuje burczenie w żołądku i mocny ucisk, ah i co najlepsze gdy coś zjem ból się zmniejsza...czy to wrzody ? Czy może coś innego

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ból lub dyskomfort w nadbrzuszu, który ustępuje po spożyciu pokarmu lub przyjęciu leków zobojętniających jest typowy dla choroby wrzodowej. Jednak aby postawić właściwą diagnozę należy zgłosić się do lekarza. Na początek może Pani pomóc lekarz rodzinny.